ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

Методист науково-методичної установи Завідувач Біланівського ДНЗ

«Районний методичний кабінет» відділу освіти Білопільської (ясел - садка)«Дюймовочка»

районної державної адміністрації ________________ Л.В. Батуріна ________________ Л.В. Ващенко

Схвалено педагогічною радою

31.08.2017 р. протокол № 3

Річний план роботи

Біланівського ДНЗ (ясел-садка) «Дюймовочка»

на 2017 – 2018 н. р.

Зміст плану

1. І розділ. Аналіз роботи за 2016– 2017 н. р……………………………………………………………….3 - 13

2. ІІ розділ. Завдання на навчальний рік та оздоровчий період………………………………………….. 14 - 16

3. ІІІ розділ. Методична робота з кадрами………………………………………………………………….17-24

4. ІV розділ. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей………………………………………….25-26

5. V розділ. Організаційно-педагогічна робота……………………………………………………………27 - 30

6. VІ розділ. Робота методичного кабінету…………………………………………………………………31 - 32

7. VІІ розділ. Адміністративно-господарська діяльність…………………………………………………..33 - 35

8. Додатки

8.1. Медична робота………………………………………………………………………………………..36-40

8.2. План заходів з питань охорони життя та здоров’я дітей…………………………………………….41 -42

8.3. Графік проведення свят та розваг……………………………………………………………………43- 47

8.4. Фізкультурно – оздоровча робота…………………………………………………………………...48- 51

8.5. Гурткова робота………………………………………………………………………………………...52

8.6. План спільної роботи Біланівської ЗОШ та Біланівського ДНЗ «Дюймовочка»…………………..53- 59

8.7.План на літній оздоровчий період……………………………………………………………………60-77

І розділ. Аналіз роботи за 2016 – 2017 н. р.

Аналіз роботи Біланівського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Дюймовочка» за 2016-2017 навчальний рік.

Біланівський ДНЗ «Дюймовочка» знаходиться за адресою: вул. Л. Українки 9 , с. Білани, Білопільського р-ну, Сумської обл. У своєму складі має 1 різновікову групу, яку відвідувало 23 дошкільнят. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем, по 10,5 годин щодня.

Таблиця 1.

Комплектація закладу дітьми у 2012-2016 н. р. та план на 2017-2018 н. р.

Режим роботи групи Навчальний рік Спискова кількість дітей Різновікова група
Мол.д. в. Ст.д.в.
10,5 годин 2013-2014 28 19 9
2014-2015 29 18 11
2015-2016 22 15 7
2016-2017 20 15 5
2017-2018 27 20 7

Заклад укомплектований такими працівниками: 1 завідувач, 2 вихователі, 1 помічник вихователя, 1 кухар, 1 підсобний робітник.

Завідувач – Ващенко Лариса Володимирівна, вища освіта, 23 р. педагогічного стажу.

Вихователі – Яременко Олена Миколаївна, неповна вища освіта, 10 р. педагогічного стажу;

Кулак Юлія Юріївна , вища освіта, 6 р. педагогічного стажу.

Діаграма 1

Освітній рівень педагогічних працівників ДНЗ «Дюймовочка»

Педагоги постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Вихователі закладу систематично проходять курсову перепідготовку при СОІППО згідно перспективного плану підвищення педагогічної кваліфікації закладу.

Упродовж 2016- 2017 н. р. педагогічні працівники закладу не атестувалися.

Освітньо- виховна робота у закладі направлена на реалізацію завдань Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». З метою покращення навчально-виховної роботи відповідно до сучасних вимог та підвищення професійного рівня педагогів завідувач Ващенко Л.В. використовувала різні форми роботи з педагогами: колективні, індивідуальні. Застосовувала інтерактивні форми і методи роботи у навчанні педагогів. Застосовувала методи і прийоми інтерактивного навчання («полілог», «мікрофон», «робота в парах»), що сприяло розвитку діалогового спілкування, співробітництва. Педагоги закладу здійснювали тематичний та інтегрований підхід до організації навчально-виховної роботи з дітьми, використовували сучасні методи і прийоми.Вихователь групи Яременко О.М. на заняттях застосовувала сучасні методи і прийоми: полілог, вправи психогімнастики, вправи – емпатії, методи ТРВЗ. У роботі по ознайомленню дошкільників з природою рідного краю широко використовувала поетичні твори завідувача Ващенко Л.В.

Значну увагу педагоги приділяли підготовці старших дошкільників до навчання у школі. Навчальні заняття в старшій підгрупі проводили інтегровані, тематичні. Вихователі використовували різноманітні методи і прийоми: дидактичні ігри, бесіди, експерименти, проблемні запитання, картки-схеми, логічні вправи. Вихователь Ващенко Л.В. широко використовувала дидактичні ігри та вправи, картки-схеми для закріплення буквеного позначення звуків української мови, здійснення звукового аналізу слів. Найбільше дошкільнятам подобалися заняття по формуванню рухових навичок, необхідних для письма. Діти виконували цікаві завдання в зошитах дошколярика.

Обстеження рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі оцінювання показало, що 66% дітей мають високий рівень розвитку, 17% - достатній, 17% - середній.

У дітей молодшої підгрупи наприкінці навчального року засвоєння програми з розвитку мовлення має такі показники:

Молодший вік:

· високого рівня – 0;

· достатнього рівня – 3(33%);

· середнього рівня – 4 (45%);

· низького – 2 (22%).

Середній вік:

· високого рівня –2 (28%);

· достатнього рівня – 2(28%);

· середнього рівня – 2(28%);

· низького – 1(16%).

А от з логіко – математичної компетентності діти молодшої підгрупи мають такі показники:

Молодший вік:

· високого рівня – 0;

· достатнього рівня – 2 (22%);

· середнього рівня – 3 (33%);

· низького – 4 (45%).

Середній вік:

· високого рівня –2 (28%);

· достатнього рівня – 2(28%);

· середнього рівня – 2(28%);

· низького – 1(16%).

Показники ознайомлення з довкіллям також набули змін - рівень засвоєння програмового матеріалу підвищився в середньому на 10 %. Більшість дітей мають достатній рівень оволодіння основними рухами.

Взаємодія з батьками посідає важливе місце в структурі заходів по готовності дітей до навчання в школі.

З цього питання в ДНЗ проведена низка заходів:

- родинні свята «Дружна, весела родина – багата квітуча Україна», «Матусин день», « Новорічна казка»;

- збори батьків за участю вчителів початкової школи на тему «Готовність дітей старшої підгрупи до навчання в школі» ;

- дні відкритих дверей;

- виставка літератури на тему «Ми майбутні школярі»;

- консультації педагогів на теми: «Готуємо руку дитини до письма», « Створюємо кімнату майбутнього школяра вдома», « Читаємо разом про школу», тощо.

- Інтегроване заняття з пріоритетом інтелектуально – мовленнєвих завдань (навчання грамоти) «Подорож по казках», інтегроване заняття з пріоритетом логіко – математичних завдань «Буду я природі другом».

Упродовж року вихователі приділяли також значну увагу співпраці дошкільного закладу та родин вихованців в процесі організації національно – патріотичного виховання дошкільників. Педагоги залучали батьків до підготовки та проведення родинного свята «Дружна, весела родина – багата квітуча Україна» виготовлення виробів до конкурсу « Люби і знай свій рідний край». Вивчення даного питання підтвердило, що діти знають історію виникнення села; змінені назви вулиць та їх мешканців, суспільні об’єкти ,які розташовані на території села; народних умільців. Дані анкетування засвідчують, що в усіх родинах приділяється значна увага національно – патріотичному та екологічному вихованню дітей.

АНАЛІЗ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ РІЧНОГО ПЛАНУ

Завдання Фактичний результат Виявлені проблеми Шляхи вирішення
Обстеження дітей Робота педагогічного колективу
1.Удосконалювати роботу щодо національно - патріотичного виховання через взаємодію дошкільного закладу з батьками вихованців. Аналіз діяльності дітей показав, що молодші дошкільники мають достатній рівень знань про своє село, країну, упізнають свій прапор та герб з- поміж інших, намагаються зобразити їх на малюнку; розуміють зміст невеликих фольклорних творів: колискових, закличок, забавлянок. Виявляють повагу, чуйність та уважність до членів своєї родини. Дошкільники розуміють роль батька, матері в сім’ї. Діти старшої підгрупи мають уявлення про державу Україна, державну символіку, український народ, інші народи, народні та державні свята, традиції , звичаї. Висловлюють своє ставлення до природи рідного краю, до людей. Під час індивідуальних бесід виявлено, що майбутні першокласники виявляють ініціативу щодо підтримання родинних зв’язків, інтерес до спільних родинних справ, свят, що сприяють формуванню моральних цінностей та чеснот. Педагогічним колективом були створені умови для удосконалення роботи з патріотичного виховання дошкільників. Аналіз предметно-розвивального середовища ДНЗ дає змогу констатувати, що в груповій кімнаті, методичному кабінеті оновлено міні – осередки « Маленькі патріоти», де розміщені державна символіка, предмети української національної символіки, дидактичні матеріали з патріотичного виховання дошкільників,виготовлено папку – пересувку «Наші земляки захищають Україну» У народознавчій кімнаті відтворено старовинне українське житло. Аналізуючи рівень організації і проведення, роботи з батьками з даної проблеми найбільш результативними були: - родинне свято «Дружна, весела родина – багата квітуча Україна», яке засвідчило про систематичність освітньої роботи з національно – патріотичного виховання дошкільників як із дітьми, так із батьками. На достатньому методичному рівні були проведені заняття: - інтегроване заняття з пріоритетом завдань соціально – морального розвитку «Люди щедрі, працьовиті у селі нашім живуть». - інтегроване заняття з правового виховання « Я та мої права». Організовані відвідування молодим вихователем у наставника: - ігри природознавчого характеру за темою «Повітря, вода»: « Краплинка», « Тверде – рідке», Тіло , рідина, газ». Значну увагу педагоги приділяли організації краєзнавчо – туристичної роботи, використовуючи сучасні методи і прийоми. Розглядаючи це питання під час консультацій: «Малювання за народними казками як один із засобів національного виховання дітей», «Ознайомлення дітей з особливостями вишивки рідного краю», вивчаючи, методичну літературу, педагоги вдосконалювали свої знання із проблеми. Упродовж трьох років колектив закладу працював над завданням щодо національно – патріотичного виховання дошкільників. Про результатив-ність роботи з даної проблеми свідчить перемога в обласному освітньому проекті «Рідна Сумщина», проведення на високому науково – методичному рівні районного методоб’єднання на базі закладу. Усі матеріали роботи систематизовано та узагальнено. Зважаючи на це, колектив закладу ставить перед собою нові освітні завдання, щодо впровадження економічного виховання в освітній процес, використовую-чи попередній досвід роботи . 1.Завідувачу: 1.1.Спланува-ти роботу з педагогами, дітьми, батьками щодо впровадження економічного виховання дошкільників. 2.Вихова-телям: 2.1.Розробити систему консультацій для батьків щодо формування у дітей елементарних економічних понять та категорій.
2. Забезпечити реалізацію завдань з формування екологічної компетентно-сті дитини дошкільного віку через використання сучасних підходів. Аналіз діяльності дітей показав, що дошкільники мають реалістичні уявлення про явища природи, тваринний та рослинний світ. Знають правила догляду за кімнатними рослинами та тваринами куточка природи, правила безпечної поведінки під час відпочинку у лісі на водоймі тощо. Вміють помічати красу рідної природи. Спостереження за поведінкою дітей під час прогулянок засвідчили, що трапляються випадки не бережного відношення дошкільнят до оточуючого. Вивчення даного питання підтвердило, що в групі створені умови для організації екологічного виховання . У річному плані сплановані консультації з вихователями : « Створення еколого –розвивального середовища дошкільного навчального закладу», «Спільна робота ДНЗ і сім’ї з виховання бережного ставлення до природи», «Методи і прийоми роботи з дітьми з екологічного виховання», « Методи роботи по вихованню екологічної культури дошкільників». Результативними були колективні перегляди організації екскурсій, цільових прогулянок, які вдосконалювали практичні вміння педагогів проведення спостережень за об’єктами природи, ігор екологічного змісту. Змістовно , цікаво проходили заняття гуртка «Зелена аптека лікаря Айболить» під керівництвом вихователя Яременко О.М. Матеріали для проведення елементарних дослідів із водою, повітрям розташовані у доступному для дітей місці, періодично оновлюється і поповнюється. Упродовж року вихователі приділяли значну увагу співпраці дошкільного закладу та родин вихованців у процесі організації екологічного виховання дошкільників. Педагоги залучали батьків до облаштування нових клумб, дитячих городів, проведення акції «Посади нове деревце». Дані анкетування засвідчують, що не в усіх родинах батьки звертають увагу на виховання у дітей бажання примножувати і зберігати багатства природи рідного краю. На території закладу відсутні нетрадиційні складові еколого – розвивального середовища (ділянка дотику, штучне озеро, дослідницька ділянка, тощо). 1.Завідувачу: 1.1.Звернути-ся з клопотанням до батьківського комітету щодо поповнення куточків природи предметами догляду за рослинами та тваринами. 2.Вихова-телям: 2.1. Облаштувати на території закладу ділянку дотику ( спеціально обладнану доріжку за принципом збільшення жорсткості покриття), штучне озеро. 2.2.Продовжувати роботу щодо створення екологічних стежин на території ДНЗ.
Висновки.. Узагальнивши досвід роботи з національно – патріотичного виховання дошкільників педагоги закладу вважають доцільним впровадження в освітній процес нових пріоритетних змістових напрямів. Тому, плануючи роботу педагогічного колективу на новий 2017-2018 навчальний рік, є необхідним: · продовжувати орієнтувати навчально-виховний процес на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості; · спрямувати роботу педагогічного колективу на реалізацію завдань Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», державних освітніх програм; · спрямувати роботу педагогічного колективу на впровадження економічного виховання в освітній процес дошкільного закладу. Пріоритетними напрямками роботи колективу вважати: Ø забезпечення дотримання державного освітнього стандарту; Ø створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості дитини; Ø забезпечення наступності у роботі дошкільного закладу і початкової школи з реалізації завдань духовного, екологічного, економічного виховання; Пріоритетними напрямками у сфері матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності залишається оснащення педагогічного процесу, медичної та методичної бази.

ІІ розділ. Завдання на 2017– 2018 навчальний рік та оздоровчий період

Враховуючи досягнення та недоліки у роботі закладу, інструктивно - методичні рекомендації МОН України «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017 – 2018 навчальному році», колектив визначив такі завдання на 2017-2018 навчальний рік:

1.Розпочати роботу з формування економічної компетентності дитини дошкільного віку.

2.Удосконалити роботу щодо екологічного виховання через взаємодію дошкільного закладу з батьками вихованців.

Завдання на оздоровчий період

1. Створити сприятливі умови для активного відпочинку та ефективного оздоровлення дітей влітку.

Функціонування ДНЗ « Дюймовочка» у 2017-2018 навчальному році буде регламентуватися нормативно-правовими актами, зокрема:

- Конституцією України;

- Указом Президента України від 13.10.2015 р. № 580/215 «Про стратегію національно – патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки»;

- Концепцією національно – патріотичного виховання дітей та молоді ( затвердженою наказом МОН України від 16.06.2015 р № 641);

- Законом України «Про дошкільну освіту», затвердженим Указом Президента України від 11 липня 2001р.№2628-11І;

- Нового Санітарного регламенту для ДНЗ ( затверджений наказом МОЗ України від 24.03.2016 р. № 234;

- Конвенцією прав дитини, ратифікованою Постановою Верховної ради України від 27 лютого 1991 р. №789-XІІ;

- Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, який ухвалено рішенням Колегії Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 04.05.2012 Протокол № 5/2-2

- Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305;

- Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом МОН України від 06.10.2010р. №930

- Типовим положенням про методичний кабінет ДНЗ від 09.11.2010 р. №1070

- Наказом МОНУ « Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах» від 28.10.08р. № 985;

- Програмою розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі» ( нова редакція)

- Парціанальна освітня програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості»;

- Наказом Міністерства освіти України від « Про затвердження Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах»№ 1059 від 01.10.2012;

- Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 17.04.06 р. № 298\227 та змінами до Інструкції з організації харчування дітей № 202/165 від 26.02.2013

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-36 від 24.01.2007р. «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-263 від 07.05.2007р. «Про організацію обліку дітей дошкільного віку»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-583 від 04.10.2007р. «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-811 від 17.12.2008р. «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-577 від 29.07.2011р. «Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах»; Інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України №1/9-322 від 13.06.2017 р. «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році»

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-563 від 16.08.2010р. «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України № 1/9-413. від 28.05.2012р. «Про організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ у літній період».

- Інструктивно-методичний лист МОНУ «Про організацію роботи з дітьми 5-річного віку» №1/9-666 від 27.09.2010

- Інструктивно – методичними рекомендаціями «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі» від 26.07.2010 р. № 4.1/18-3082

ІІІ розділ. Методична робота з кадрами.

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1. 1.2. 1.3. 2. 2.1. 2.2. 3. 3.1. 3.2. 3.3. 4. 4.1. 4.2. 5. 6. 7. Педради: Завдання на 2017 -2018 н. р. 1.Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради. 2.Підведення підсумків літньої оздоровчої кампанії. 3.Обговорення та затвердження річного плану роботи на 2017-2018 навчальний рік. 4.Затвердження програм та навчально-методичного забезпечення на навчальний рік. 5.Підготовка до наступної педради : виготовлення дидактичних ігор з економічного виховання дошкільників. «Упровадження економічного виховання в роботу з дітьми дошкільного віку». 1. Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради. 2. Упровадження економічного виховання в роботу з дітьми дошкільного віку. 3. Про результати тематичної перевірки «Організація стану роботи з економічного виховання дошкільників». 4. Підсумки конкурсу-огляду «Економіка, яка заховалася в казках». 5.Економіка для дошкільнят та їх батьків. 6. Підготовка до наступної педради ( обстеження рівня розвитку дошкільників за допомогою кваліметричної моделі оцінювання). Підсумки роботи за навчальний рік 1. Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради. 2.Про підсумки роботи за 2017 -2018 навчальний рік. 3.Узагальнення досвіду роботи з організації екологічного виховання в ДНЗ. 4.Про підсумки тематичної перевірки підгрупи старшого дошкільного віку із рівня підготовленості дітей до навчання у школі. 5.Обговорення плану роботи на літній оздоровчий період 2018 р. Підвищення педагогічної майстерності Робота методичного об’єднання вихователів старших груп ДНЗ « Формування національно – патріотичної свідомості дошкільника засобами літературного слова» Наставництво. - Організувати відвідування молодим вихователем у наставника: - занять з фізкультури; - інтегроване заняття з економічного виховання: «Моя дружна родина. Потреби та можливості родини, сімейний бю­джет: прибутки і витрати»; - організації ігор природознавчого та економічного характеру. - Організувати відвідування наставником у молодого вихователя: - занять з фізкультури; - Інтегроване заняття з економічного виховання «Дарунки природи. Природні ре­сурси». - організації ігор природознавчого та економічного характеру. - Організувати консультації молодому вихователю наставником: - «Організація ігор економічного характеру». - «Організація і проведення нескладних дослідів в різновіковій групі». - « Як розказати дітям про роль економіки в житті людини». Самоосвіта. Скласти індивідуально – перспективні плани самоосвіти на 2017 -2018 н. р. і затвердити їх. Обговорення новинок методичної літератури та матеріалів періодичних видань (круглий стіл ) Провести хвилини презентації творчих знахідок Семінари Провести практикум на тему: «Сучасні підходи до організації занять з екологічного виховання в різновіковій групі» Провести семінар-практикум: «Формування передумов економічної освіти дошкільників в єдності з моральним вихованням». Колективні перегляди. Організувати відкриті форми роботи з наступним їх обговоренням. - Інтегроване заняття з пріоритетом соціоприродознавчих завдань «Збережемо природу сьогодні—завтра вона допоможе нам»; - Інтегроване заняття з пріоритетом завдань соціально-морального розвитку «Ким бути? Професії, цінність людсь­кої праці». - Родинне свято «Що не зробить один, зробимо ра­зом. Спільна праця та відпочинок ». Консультації. - «Чи потрібна і навіщо дошкільникові економічна освіта?» - Організація навчально-пізнавальної діяльності дітей різновікової групи». - «Основна мета та завдання програмиз економічного виховання дошкільників». - «Створення еколого –розвивального середовища дошкільного навчального закладу». - «Спільна робота ДНЗ і сім’ї з виховання бережного ставлення до природи». - « Особливості використання економічних ігор в роботі з дошкільнятами». - «Розв’язання економічних ситуацій з дошкільниками». - «Використання поетичного слова для ознайомлення дітей з економікою» - «Правова освіта і правове виховання дітей» Анкетування ,тренінг для вихователів (проблема економічного виховання). Конкурси Провести огляд - конкурс ««Чудеса для дітей з непотрібних речей ». Провести конкурс на краще озеленення майданчика «У садочку як у віночку». Атестація педагогічних працівників. Курсова перепідготовка. - Направити на курси підвищення кваліфікації при СОІППО вихователя Яременко О.М. - Оформити атестаційні документи та подати на затвердження до атестаційної комісії Білопільського ДНЗ «Зірочка». - Провести консультації для вихователя щодо виконання творчих завдань. - Відвідати заняття та інші режимні моменти, які проводить педагог, що атестується, з метою вивчення рівня роботи. - Затвердити характеристику на виробничій нараді та ознайомити з нею педагога, що атестується. - Взяти участь в творчих звітах педагогів, що атестуються на базі Білопільського ДНЗ «Зірочка». - Взяти участь з педагогом що атестується в засіданні атестаційної комісії по результатах атестації на базі Білопільського ДНЗ «Зірочка». 31.08.17. лютий 2018 р. 30.05.18. жовтень вересень січень листо- пад жовтень лютий травень вересень грудень квітень вересень 1-й вівторок місяця упро-довж року 24 .11.17 Січень 2018 р. листопад березень лютий вересень жовтень листо-пад грудень січень лютий березень квітень травень жовтень листопад травень жовтень березень Завідувач, вихователі Завідувач вихователі Завідувач вихователі Ващенко Л.В. Яременко О.М. Яременко О.М. Яременко О.М. Яременко О.М. Яременко О.М. Завідувач Завідувач вихователі Завідувач вихователі Завідувач вихователі Завідувач вихователі, батьки Завідувач Завідувач -//-//- -//-//- -//-//- -//-//-

ІV розділ. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 2. 3. 4. Вибіркове: Ø Організація роботи з охорони життя і здоров’я дітей. Тематичне: Ø Вивчення стану організації економічного виховання в ДНЗ . Оперативне вивчення : Ø Огляд групи, службових приміщень на готовність до нового навчального року. Ø Ведення документації вихователями групи. Ø Медико-педагогічний контроль фізичного навантаження дошкільників на заняттях з фізкультури. Ø Стан організації дитячого харчування. Комплексне : Вивчення стану готовності дітей старшої підгрупи до школи . квітень лютий до 08.08.17 1 раз на тиждень упродовж року 1 раз на квартал травень Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач

V розділ. Організаційно-педагогічна робота.

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 1.6. 1.7. 1.8. Робота з батьками. Батьківські збори: · Підсумки оздоровчого періоду. Рекомендації з проблем підготовки дітей до школи. Адаптація дітей раннього віку до змінних умов життя та успішного входження в соціальне середовище. Організаційні питання, вибір батьківського комітету. · Батьківські збори за участю дітей « Економіка для дошкільнят та їх батьків». «Батьківська скринька» - поради, пропозиції родин. · Підсумки роботи за рік. Готовність дітей до школи. Літнє оздоровлення та його значення; підготовка до літнього оздоровлення. Консультація «Профілактика побутового та дорожньо – транспортного травматизму». Продовжувати активно залучати батьків до реалізації завдань інтегрованого родинного виховання - свята та розваги за участю батьків; - оснащення НВП за допомогою батьків; - виставки творчих робіт: батьки і діти. Провести дні відкритих дверей. Інформувати батьків з актуальних питань ü «Формування економічної свідомості з дитинства». ü «Шляхи, засоби та методи економічного виховання дошкільнят». ü «Використання соціально – моральних задач в екологічному вихованні дошкільників ». ü «Як залучити дітей до економічного виховання вдома». ü «Основи споживчих знань з дошкільного віку». ü «Виховання культурно – гігієнічних навичок в дітей раннього дошкільного віку». ü «Організовуємо читання художніх творів економічного направлення». ü «Особливості організації підготовки руки дошкільника до письма». Анкетування« Чи готова моя дитина до школи?» Анкетуванняз питань організації економічного виховання дошкільників « Економіка повинна бути економною». Конкурси - «Грай, музико, грай» (виготовлення дитячих музичних інструментів). - «Нетрадиційне обладнання з фізкультури» ( виготовлення спортивного обладнання). Акція «Посади дерево». Виготовлення дидактичних ігор економічного направлення. вересень лютий травень упродовж року вересень травень вересень жовтень листопад грудень січень лютий березень квітень травень лютий вересень лютий квітень вересень -листопад Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач,вихователі Завідувач Вихователі Завідувач Вихователі батьки Вихователі батьки Вихователі батьки

VІ розділ. Робота методичного кабінету.

№ п\п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1 2. 2.1. 2.2. 2.3. 2.4. 3. 3.1. 3.2. 3.3. 3.4. 3.5. Вивчення, узагальнення і поширення педагогічного досвіду. Поширення педагогічного досвіду завідувача Ващенко Л.В. Розробка методичних рекомендацій. Методичні виставки. Розробити методичні рекомендації щодо організації екологічних конкурсів та екологічних виставок. Розробка перспективного та календарного планування занять мовленнєвого розвитку з використанням мнемотехніки. Виготовлення дидактичного матеріалу. Зібрати кращі конспекти занять по ознайомленню дошкільників з елементарними економічними поняттями. Розробити сценаріїв свят, розваг (відповідно до плану). Оформити виставку новинок методичної літератури . Забезпечення та поповнення кабінету різними матеріалами Поповнити ігрові осередки обладнанням для організації дидактичних ігор економічного спрямування. Поповнити методичний кабінет дидактичним матеріалом з екологічного виховання. Доповнити розвиваючі зони новими посібниками, науково-методичною, дидактичною та художньою дитячою літературою. Оформлення стендів «Для вас батьки», «Рости здоровим», «Основи споживчих знань з дошкільного віку». Виписати журнали «Дошкільне виховання», «Музичний керівник», газету «Даїшка» газету «Білопільщина». упродовж року жовтень упродовж року упродовж року упродовж року упродовж року упродовж року упродовж року Щокватрала Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач, вихователі, голова батьківського комітету Вихователі Вихователі Вихователі

VІІ розділ. Адміністративно- господарська діяльність.

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1. 1.2. 1.3. Загальні збори трудового колективу · Про створення комісії по трудовим суперечкам та з питань охорони праці. · Ознайомлення з наказами, проведення інструктажів. · Проведення інструктажів з питань охорони праці, пожежної та техногенної безпеки. · Звіт голови комісії з ОП. · Підсумки огляду-конкурсу з питань ОП. Звіт щодо виконання розділу охорони праці колективного договору. · Звіт завідуючого перед колективом та громадськістю про роботу закладу за 2017 – 2018 н. р. 15.08.2017 Січень 2018 Червень 2018 Завідувач Завідувач, вихователь Яременко О.М. Завідувач
2. 3. 3.1. 3.2. 3.3. Виробничі наради: · Затвердження графіку роботи. · Підсумки ЛОП. · Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ДНЗ. · Стан харчування дітей. · Про стан організації пожежної безпеки в ДНЗ. · Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей. · Про підготовку до зимового періоду. · Дотримання режимів провітрювання і прогулянок. · Про стан ведення ділової документації. · Про виконання Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей. · Підготовка до ЛОП. · Звіт про роботу завідувача, кухаря. Підсумки проведення місячника безпеки руху. Створення розвивального життєвого простору дитини. Провести ремонт дитячих меблів, приміщень, майданчика: - полагодити підлогу в тіньових навісах; - замінити частково сітку на огорожі; - придбати ігрову стінку; - придбати кухонний посуд; - переслати лінолеум в групі ; - замінити вікна в спортивно – музичній залі та ігровій кімнаті. Посадити фруктові дерева (вишні, абрикоси, сливи), розбити ягідник, нову клумбу (біля входу до закладу). Поповнити фізкультурну залу обладнанням. 01.09. 17. кожен квартал листопад лютий травень упродовж року упродовж року квітень упродовж року Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач

Медико-профілактичні заходи.

Додаток 1

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1 1.1 1.2 1.3 1.4 2 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 2.6 2.7 3. 3.1 3.2 3.3 3.4 3.5 3.6 4. 4.1 4.2 4.3 4.4 5. 6. 6.1 6.2 1. 1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 2. 2.1. 2.2. 2.3. 2.4. 2.5. ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА Прийом дітей до ДНЗ Систематичне ведення обов’язкової медичної документації за встановленою формою. Аналіз стану захворюваності дітей. Придбання медикаментів, списання їх за нормами. ЛІКУВАЛЬНО - ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА Проведення антропометричних вимірювань дітей: · від 2 до 3 років · від 3 до 6 років Організація поглибленого медичного огляду дітей лікарями – спеціалістами. Обстеження дітей та працівників закладу на ентеробіоз та гельмінтоз. Забезпечення медико – педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей, виконання режиму дня. Ведення нагляду за виконанням санітарно – гігієнічних правил приготування їжі та термічною обробкою продуктів. Складання перспективного та щоденного меню. Контроль за закладкою продуктів до котла, та зберіганням, термінами реалізації продуктів. ОЗДОРОВЧА РОБОТА Розробити раціональний розпорядок дня для дітей різновікової групи відповідно програми . · навчальний рік; · літній період Розробити заходи фізкультурно – оздоровчої роботи, комплексів загартувальних процедур. Контроль за проведенням поточних та генеральних прибирань та розподілом обов’язків серед технічного персоналу. Контроль за виконанням правил миття посуду. Контроль за дотриманням вимог під час карантину. Провести санмінімум із працівниками ДНЗ. САНІТАРНО - ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА Провести співбесіди з батьками: «Грибний сезон» «Нетрадиційні методи оздоровлення дітей дошкільного віку»; «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога»; «Пам’ятка для батьків дітей, які часто хворіють» Провести бесіди, консультації з вихователями закладу: «Вимоги до проведення заходів фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми» Помічнику вихователя: «Вимоги санітарно-гігієнічного режиму в приміщеннях закладу». «Організація режиму у разі карантину». Працівникам харчоблоку: «Вимоги та дотримання Інструкції щодо організації харчування дітей в ДНЗ». «Вимоги до спецодягу працівників харчоблоку». «Вимоги технології приготування їжі. Миття посуду та обладнання у разі карантину» Випуск «Санбюлетню» за тематикою: · «Обережно, гриби. Основні причини отруєнь» · «Профілактика грипу» · Рекомендації щодо організації харчування дитини» · «Значення профілактичних щеплень у дітей» ПРОТИЕПІДЕМІЧНА РОБОТА Контроль за санітарно-гігієнічним та дез. режимом, повітряно-температурним режимом згідно з інструкцією. Проведення обстеження дітей на педикульоз та коросту. Контроль за проходженням мед.огляду працівників ДНЗ П Л А Н З А Х О Д І В З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ У ДНЗ РОБОТА З ПЕДАГОГАМИ ТА БАТЬКАМИ Ознайомити учасників освітньо – виховного процесу із законом України «Про дорожній рух», « Про цивільну оборону України»,, «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку». Систематично проводити інструктажі з працівниками ДНЗ. Проводити тематичні інструктажі щодо попередження дитячого травматизму. Розглянути питання щодо попередження дитячого травматизму на виробничій нараді. Поповнити інформаційні папки для батьків з даного питання. РОБОТА З ДІТЬМИ Тиждень знань з безпеки життєдіяльності «Про безпеку треба знати, про безпеку треба дбати» Тиждень безпеки дитини. Місячник по дотриманню правил дорожнього руху Місячник протипожежної безпеки Дні здоров’я - Харчування смачне і корисне - День нетрадиційних видів оздоровлення - Вітаміни наші друзі Упродовж року Постійно 1 раз на півріччя 1 раз на квартал 1 раз на квартал Перед прийомом в заклад За планом Постійно Постійно Кожен день Постійно До 01.09.2017 До 01.09.2017 Постійно До 01.09.2017 Вересень жовтень листопад грудень вересень вересень жовтень вересень жовтень грудень лютий березень постійно Щодня 2 рази на рік Жовтень Листопад 1 раз на півріччя та за потребою Січень 2018 Упродовж року Жовтень Квітень Травень жовтень 1 раз на квартал жовтень лютий квітень Завідувач Завідувач, завідувач господарством Вихователі Завідувач , батьки Фельдшер ФАПу Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач господарством Завідувач господарством Завідувач Вихователі Вихователі Завідувач Завідувач Вихователі Вихователі Вихователі Завідувач Завідувач Завідувач Вихователі Завідувач Вихователі Завідувач Завідувач, Завідувач Завідувач Вихователі Вихователі Вихователі

Графік проведення свят та розваг

Додаток 3

ЗМІСТ РОБОТИ Строки Відповідальний Місце проведення, учасники Відмітка про виконання
1. День знань «Зустрічаємо осінь»(м. р.) Подорож по ДНЗ «Дюймовочка»( ф. р.) Веселий потяг (ф.р.) Вересень Вихователі спорт. майданчик, педагоги та діти
2. Чарівниця осінь в гості завітала ( м. р.) Про безпеку, діти, ви не забувайте. ( ф. р.) Економіка, яка заховалася в казках ( м. р.) Осінні мандри( ф. р.) Жовтень спорт. майданчик, педагоги та діти спортивно – музична зала
3. «Ріпка» (настільний театр) Гарний настрій – запорука здоров’я ( ф. р.) Телестудія «Осінь» (м.р.) «І летять листочки з гілки на доріжку» ( ф. р.) Листопад вихователі спортивно – музична зала
4. В гостях у казки(м.р.) Ми пісеньки співаємо, у веселі ігри граємо( ф. р.) Ой хто , Миколая любить(м.р.) Новорічна казка (свято) Грудень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки
5. Щедрий вечір, добрий вечір(м.р.) Малючок – здоров’ячок ( ф. р.) Прощавай, ялинонько. (м.р.) Пригоди сніжинки – краплинки (ф. р.) Січень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки
6. Україна – єдина країна. (м.р.) Стрілися зима з весною (ф. р.) Всі професії важливі (м.р.) Що не зробить один, зробимо ра­зом. Спільна праця та відпочинок . (родинне свято.) Лютий вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти
7. Свято « Матусин день» Ми змагаємося, спортом займаємося. (ф. р.) Подорож до країни веселих пісень(м. р.) Традиції вивчаємо, у народні ігри граємо. (ф. р.) Веселий потяг( м.р.) Березень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки
8. Веснянка ( м. р.) Про безпеку дбаємо, різні правила вивчаємо ( ф. р.) Світле Хрестове воскресіння (м.р.) Зустрічаємо птахів ( ф. р.) Квітень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти
9. День перемоги (м.р.) Тиждень безпеки дитини (ф. р.) Спортивні змагання «Перші кроки»( ф. р.) Свято «Прощавай садок дитячий» Травень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Додаток 4

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. 2. 3. Забезпечити дотримання санітарної норми активної рухової діяльності дітей протягом дня. Забезпечити необхідний тренуючий ефект занять з фізичної культури: 2 – у приміщенні; 3 – на прогулянці. Проводити повний обсяг форм фізичного виховання: · ранкову гімнастику та гігієнічну гімнастику після сну; · фізкультурні хвилинки на заняттях, фізкультпаузи, пішохідні переходи; · заняття з фізкультури, застосування елементів корегуючої гімнастики (килимки здоров’я, масажні килимки, ребристі дошки); · спортивні свята, розваги, змагання. упродовж року упродовж року упродовж року вихователі вихователі вихователі

ЗАГАРТУВАННЯ

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. 2. 3. 4. 5. 6. Створити дітям умови відповідно до гігієнічних вимог. Здійснювати повний комплекс оздоровчо-загартовуючих заходів. Проводити загартування повітрям: · протягові провітрювання відповідно до графіків провітрювання; · проведення ранкової гімнастики та фізкультурних занять з відкритими вікнами або фрамугами; · перебування на свіжому повітрі. Загартування водою: · метод холодової дії на організм дитини (ст. .підгр.). Проводити ходіння босоніж по теплій підлозі в групі при проведенні ранкової гімнастики, фізкультурних занять, по масажних килимках, ребристих дошках. Виховання культурно-гігієнічних навичок. упродовж року упродовж року упродовж року щоденно упродовж року упродовж року вихователі вихователі вихователі вихователі вихователі вихователі

ГУРТКОВА РОБОТА

Додаток 5

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. Розпочати роботу гуртка «Кольорові долоньки». І-ІІІ тиждень місяця Вівторок Кулак Ю.Ю.
2. Продовжувати роботу гуртка «Зелена аптека лікаря Айболить» ІІ- ІV тиждень місяця П’ятниця Яременко О.М.

Додаток 6 ПЛАН

спільної роботи Біланівської ЗОШ І-ІІ ступенів та ДНЗ «Дюймовочка» на 2017-2018 н. р.

Заходи Термін виконання Відпові- дальний Відмітка про виконання
РОЗДІЛ №1 Виконання Закону України «Про загальну середню освіту»
1. Продовжувати роботу із впровадження у педагогічний процес положень Закону України «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту». Упродовж року Завідувач ДНЗ директор ЗОШ
2. Взяти на облік дітей дошкільного віку в мікрорайоні школи. Липень-серпень Завідувач Директор
3. Ознайомити вчителів і вихователів із планом спільної роботи школи і ДНЗ. Серпень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
4. Організувати взаємовідвідування уроків і занять із метою ознайомлення з методикою навчання та розв′язання послідовностей у роботі ДНЗ і школи. Вересень Листопад Березень Травень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
5. Провести День відкритих дверей у ДНЗ для випускників 9 класу з метою профорієнтації. Квітень Завідувач Директор
6. Провести обстеження дітей старшого дошкільного віку. Травень Психолог Завідувач
РОЗДІЛ №2 Методична робота
1. Ознайомлення вчителів і вихователів із новинками психолого – педагогічної літератури з питань виховання та навчання дітей молодшого шкільного віку. Упродовж року Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
2. Провести спільне засідання педагогічної ради «Підсумки роботи за навчальний рік . Питання формування готовності дітей до навчання у школі». Травень Завідувач Директор
3. Знайомство вчителів з програмою «Я у Світі». Вересень Завідувач вихователі
4. Знайомство вихователів з програмою навчання в 1 класі; Концепцією Нової української школи. Вересень вчителі
5. Відвідування вихователями уроків математики, читання , фізкультури в 1 класі. Вересень жовтень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
6. Відвідування вчителями занять у ДНЗ: · на початку навчального року з метою знайомства з дітьми підготовчої підгрупи і вивчення форм роботи з ними; · у другій половині року з метою ознайомлення з рівнем розвитку та виховання. Жовтень квітень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
РОЗДІЛ №3 Проведення спільних заходів.
1. Провести спільні свята: - свято Першого дзвоника; - Свято осені; - Різдвяні свята; - Прощавай, Букварику; - Конкурс малюнка на асфальті «Світ очима дітей»; - Свято останнього дзвоника. Упродовж року Вихователі вчителі.
2. Організувати ремонт іграшок у ДНЗ. Упродовж року Вихователі вчителі
3. Залучати школярів до організації вистав для дошкільників. Упродовж року Вихователі вчителі
4. Організувати екскурсії для майбутніх першокласників до шкільного музею. Листопад Квітень Вихователі
РОЗДІЛ №4 Робота з батьками.
1. Продовжувати роз’яснювальну роботу серед батьків з метою вивчення Законів України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови». Впродовж року Завідувач, директор, вихователі, вчителі.
2. Провести загальні батьківські збори щодо підготовки дітей до школи. Жовтень Травень Завідувач директор
3. Організувати дні відкритих дверей для батьків. Вересень квітень Завідувач директор
4. Систематично оновлювати матеріали на стенді «Для вас батьки». Оформити стенд – куточок «Незабаром до школи.» Упродовж року Вихователі
5. Проводити роботу з батьками з попередження дитячого травматизму. Упродовж року Вихователі вчителі
6. Систематично проводити консультації для батьків стосовно проблеми підготовки дитини до школи. Упродовж року Адміністрація ДНЗ та ЗОШ
7. Зустріч дітей старшої підгрупи з учителем початкових класів. Щомісяця Вихователі, вчителі
РОЗДІЛ №5 Робота з дітьми.
1. Екскурсії дітей у школу з метою ознайомлення із: - приміщенням школи; - класом; - спортивною залою; - їдальнею; - бібліотекою. Упродовж року Вчителі вихователі
2. 3. 4. Спільна виставка малюнків дітей старшого віку та учнів 1 класу. Організація зустрічей з учнями, колишніми вихованцями ДНЗ , бесіди про шкільне приладдя та їх застосування. Запрошення дітей старшого віку на свято «Прощання з Букварем». Запрошення дітей 1 класу на свято «Прощавай садок дитячий». Листопад Березень Травень Вчителі Вихователі Вчителі Вихователі Вчителі Вихователі.

Методична проблема:

Створити сприятливі умови для активного відпочинку та ефективного оздоровлення дітей влітку

Червень – серпень

Розділ плану Заходи Термін виконання Відповідальний
1. Методична робота з кадрами 1.1. Підвищення педагогічної майстерності. 1.1.1.Семінари 1. Провести теоретичний семінар «Теоретико – методологічні основи застосування методів мнемотехніки у сучасній освіті». 2.Семінар-практикум для вихователів за темою «Особливості організації економічних ігор у різновіковій групі» 1. Вправа «Квік-налаштування» створення позитивного емоційного настрою. 2. Вправа «Голуб Надії» - визначення очікувань. 3. Презентація «Організація економічних ігор: принципи, умови організації». 5. Вправа «Ми міркуємо і пропонуємо» . 11.06.2018 09.07.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В.
1.1.2.Наставництво. 1. Організувати відвідування молодого педагога занять з фізкультури. 2. Організувати відвідування занять ознайомлення з природою наставником у молодого вихователя. 3. Організувати консультації молодому вихователю наставником: «Організація ігор з дітьми у поході». З 22.06.2018 З 01.07. 2018 24.06. 2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В. Вихователь Яременко О.М.
1.1.3. Колективні перегляди. 1.Прогулянка – похід «Веселі вагончики по рейках стукотять» ( на залізничний переїзд). 2. Загартувальні заходи для дошкільників з використанням природних факторів. 3.Сюжетно – рольова гра «Школа». 17.06.2018 16.07.2018 12.08.2018 Вихователь Яременко О.М. Вихователь Ващенко Л.В. Вихователь Омельченко М.Е.
1.1.4. Консультації. 1. «Організація та проведення туристичних походів з старшими дошкільниками». 2. «Розвиток музичних творчих здібностей дітей під час організації музичних свят і розваг». 3. «Використання дидактичних ігор під час організації дослідницької діяльності дошкільників влітку». 11.06.2018 16.07.2018 19.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В. В. о. завідувача Яременко О.М.
1.2. Удосконалення професійної творчості. 1.Провести педагогічні години: · «Система загартування дітей влітку з використанням природних факторів» · «Створення умов для полегшення адаптації дітей, які вступають до дитячого закладу». 26.06.2018 21.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. В. о. завідувача Яременко О.М.
1.3. Самоосвіта. 1. Організувати обговорення публікацій статей журналу «Дошкільне виховання», «Музичний керівник», «Методична скарбничка вихователя»,комп’ютерного посібника «Помічник вихователя ДНЗ». 15.06.2018 16.07.2018 18.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В.
1.7. Конкурси, огляди-конкурси. Конкурс на кращу методичну розробку прогулянки - походу з дітьми влітку. 31.07.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
2. Вивчення стану життєдіяльності 2.1. Комплексне вивчення.
2.2. Тематичне вивчення. 1. Забезпечення рухового режиму у різновіковій групі. 15.06.-19.06.18 Завідувач Ващенко Л.В.
2.3. Вибіркове вивчення. 1. Дотримання санітарно – гігієнічних вимог під час організації туристичних походів з старшими дошкільниками. 2. Організація питного режиму. 01-10.07.2018 19.06.2018 18.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
2.4. Оперативне вивчення. 1. Контроль за дотриманням правил безпеки життєдіяльності дошкільників під час прогулянок. 2. Організація ігрової діяльності з старшими дошкільниками. 3.Оформлення в групі санбюлетнів. Постійно Постійно 20.07.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
3. Організаційно-педагогічна робота 3.1.Взаємодія дошкільного навчального закладу із загальноосвітніми навчальними закладами, з іншими установами, організаціями. 1. Взяти участь у заходах по святкуванню Дня захисту дітей, організованих в Біланівській ЗОШ. 2. Організувати екскурсію дітей: · до сільської бібліотеки; · до музею Біланівської ЗОШ; · на пошту; · на ПАТ «Вирівське ХПП». 4. Провести нараду за участю вчителів початкових класів та вихователів «Проблеми підготовки дитини до школи». 01.06.2018 Червень - серпень 25.06.2018 Вихователі Вихователі Завідувач Ващенко Л.В. Директор ЗОШ Сидоренко О.В.
3.2. Робота з батьками. Загальні батьківські збори. Групові батьківські збори. 1. Провести загальні батьківські збори для батьків дітей, які вперше прийдуть до закладу. 2. Підготувати інформацію у куточки для батьків на теми: · «Уроки Айболитя: безпечні іграшки». · «Профілактика інфекційних та кишкових захворювань». · « Обережно на воді!» 3. Провести консультації: · « Особливості харчування дітей влітку». · «Значення родинних традицій у вихованні дитини». · «Теплові, сонячні удари». 4. Залучити батьків до участі у святах та розвагах. 5. Залучити батьків старших дошкільників до спільних туристичних походів. 24.07.2018 До 10.06.2018 15.07.2018 14.08.2018 19.06.2018 17.07.2018 21.08.2018 Червень - серпень Завідувач Ващенко Л.В. Вихователі Вихователі Вихователі Вихователі Вихователі
3.3. Загальні заходи для дітей. 1. Провести тематичні розваги: · до Дня захисту дітей – «Дитинства світ казковий»; · до Дня конституції - «Ми діти твої, Україно»; · до Дня незалежності - «Ой, роде мій красний – роде, мій прекрасний ». 2. Провести конкурси : · «Вірші складаємо,літо зустрічаємо!» ( конкурс на краще складання поетичного твору про літо). · «Літо веселкове» (конкурс на кращий малюнок на асфальті). 01.06.2018 26.06.2018 21.08.2018 26.06.2018 24.07.2018 Вихователі Вихователі
4. Робота методичного кабінету 4.1. Вивчення, узагальнення і поширення педагогічного досвіду.
4.2. Розробка методичних рекомендацій. Методичні виставки. 1. Організувати тематичну виставку методичної літератури з питань організації ігрової діяльності дітей влітку. 2.Виготовити буклет «Літо в «Дюймовочці»» (організація літнього оздоровчого періоду 2015 року в ДНЗ) До 15.06 2018 До 10.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
4.3. Забезпечення та поповнення кабінету різними матеріалами. 1.Оформити папку «Організація прогулянок – походів з дошкільниками». 2.Поповнити методичний кабінет дидактичним матеріалом з пізнавального розвитку дошкільників. До 31.07.18 До 31.07.18 Завідувач Ващенко Л.В.
5. Адміністративно-господарська діяльність 5.1. Створення розвивального життєвого простору дитини. 1. Провести ремонт групових та службових приміщень дошкільного закладу. 2. Провести ремонт дитячих меблів, фізкультурного та ігрового обладнання у групі, фізкультурно - музичному залі, на майданчику. До 30.06.18 До 01.08.18 Завгосп Литюга А.В. Голова батьківського комітету Моша Ю.В.
5.2. Загальні збори колективу, рада дошкільного закладу, виробничі наради. 1. Провести загальні збори колективу. 1.1. Звіт завідувача Ващенко Л.В. перед колективом та громадськістю про роботу закладу у 2017-2018 навчального року. 2. Виробнича нарада 1. Стан харчування дітей. 2. Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ДНЗ. 3. Забезпечення літнього оздоровлення дітей. 4. Проведення ремонтних робіт приміщень закладу. 5. Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей. 1. Готовність ДНЗ до нового навчального року. 2. Стан харчування дітей. 3. Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ДНЗ. 4. Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей. 05.06.2018 12.06.2018 14.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В
5.3. Охорона праці та техніка безпеки. 1. Провести цільовий інструктаж з охорони праці та техніки безпеки під час проведення ремонтних робіт. 2.Провести перевірку опалювальної системи. 3. Провести випробування обладнання на фізкультурному майданчику та дитячих майданчиках До 01.06.18 До 15.06.18 До 30.06.18 Завідувач Ващенко Л.В.
5.4. Адміністративна робота. 1. Видати накази: · Про організацію роботи щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму під час літнього оздоровлення дошкільників. · Про виконання Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей. · Про виконання норм харчування дошкільному закладі за ІІ квартал. · Про стан захворюваності дітей за І півріччя 2017 р. 2.Провести інструктаж осіб, які здійснюватимуть облік дітей. Червень - серпень До 30.06.18 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В.
5.5. Зміцнення матеріальної бази. Ремонт. Благоустрій. 1. Провести ремонт овочесховища. 2. Облаштувати на ігровому майданчику конструкції для лазіння із пеньків. 3.Провести ремонт огорожі навколо закладу. До 31.07.18 До 15.06.18 До 15.07.18 Завгосп Литюга А.В. Голова батьківського комітету Моша Ю.В.
5.6. Фінансово-господарська діяльність.
VІ. Медико-профілактичні заходи. 6.1. Організаційна робота. 1. Оформити документи на дітей, які ідуть до школи. 2. Оформити документи новоприбулих до дошкільного закладу дітей. До 30.06.18 До 21.08.18 Завідувач Ващенко Л.В.
6.2. Лікувально-профілактична робота. 1.Укомплектувати аптечки першої медичної допомоги у групі та на харчоблоці ДНЗ. До 03.06.18 Завгосп Литюга А.В.
6.3. Протиепідемічна робота. 1. Контролювати санітарний стан приміщень, ігрових майданчиків. Постійно Завідувач Ващенко Л.В.
6.4. Санітарно-просвітницька робота. 2. Вести індивідуальну, групову роботу з батьками по санітарії та гігієні. 2. Підготувати статті для санбюлетня: · «Як допомогти дитині при головному болі»; · «Перша допомога в разі отруєння грибами»; · «Харчові отруєння». Червень Липень Серпень Завідувач, вихователі
6.5. Організація дитячого харчування. 1. Збільшити норми використання овочів, зелені, фруктів. 3.Контролювати дотримання технології приготування їжі, правил зберігання продуктів. З 01.06.2018 Постійно Завгосп Литюга А.В. Завідувач Ващенко Л.В.

ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

Методист науково-методичної установи Завідувач Біланівського ДНЗ

«Районний методичний кабінет» відділу освіти Білопільської (ясел - садка)«Дюймовочка»

районної державної адміністрації ________________ Л.В. Батуріна ________________ Л.В. Ващенко

Схвалено педагогічною радою

31.08.2017 р. протокол № 3

Річний план роботи

Біланівського ДНЗ (ясел-садка) «Дюймовочка»

на 2017 – 2018 н. р.

Зміст плану

1. І розділ. Аналіз роботи за 2016– 2017 н. р……………………………………………………………….3 - 13

2. ІІ розділ. Завдання на навчальний рік та оздоровчий період………………………………………….. 14 - 16

3. ІІІ розділ. Методична робота з кадрами………………………………………………………………….17-24

4. ІV розділ. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей………………………………………….25-26

5. V розділ. Організаційно-педагогічна робота……………………………………………………………27 - 30

6. VІ розділ. Робота методичного кабінету…………………………………………………………………31 - 32

7. VІІ розділ. Адміністративно-господарська діяльність…………………………………………………..33 - 35

8. Додатки

8.1. Медична робота………………………………………………………………………………………..36-40

8.2. План заходів з питань охорони життя та здоров’я дітей…………………………………………….41 -42

8.3. Графік проведення свят та розваг……………………………………………………………………43- 47

8.4. Фізкультурно – оздоровча робота…………………………………………………………………...48- 51

8.5. Гурткова робота………………………………………………………………………………………...52

8.6. План спільної роботи Біланівської ЗОШ та Біланівського ДНЗ «Дюймовочка»…………………..53- 59

8.7.План на літній оздоровчий період……………………………………………………………………60-77

І розділ. Аналіз роботи за 2016 – 2017 н. р.

Аналіз роботи Біланівського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Дюймовочка» за 2016-2017 навчальний рік.

Біланівський ДНЗ «Дюймовочка» знаходиться за адресою: вул. Л. Українки 9 , с. Білани, Білопільського р-ну, Сумської обл. У своєму складі має 1 різновікову групу, яку відвідувало 23 дошкільнят. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем, по 10,5 годин щодня.

Таблиця 1.

Комплектація закладу дітьми у 2012-2016 н. р. та план на 2017-2018 н. р.

Режим роботи групи Навчальний рік Спискова кількість дітей Різновікова група
Мол.д. в. Ст.д.в.
10,5 годин 2013-2014 28 19 9
2014-2015 29 18 11
2015-2016 22 15 7
2016-2017 20 15 5
2017-2018 27 20 7

Заклад укомплектований такими працівниками: 1 завідувач, 2 вихователі, 1 помічник вихователя, 1 кухар, 1 підсобний робітник.

Завідувач – Ващенко Лариса Володимирівна, вища освіта, 23 р. педагогічного стажу.

Вихователі – Яременко Олена Миколаївна, неповна вища освіта, 10 р. педагогічного стажу;

Кулак Юлія Юріївна , вища освіта, 6 р. педагогічного стажу.

Діаграма 1

Освітній рівень педагогічних працівників ДНЗ «Дюймовочка»

Педагоги постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Вихователі закладу систематично проходять курсову перепідготовку при СОІППО згідно перспективного плану підвищення педагогічної кваліфікації закладу.

Упродовж 2016- 2017 н. р. педагогічні працівники закладу не атестувалися.

Освітньо- виховна робота у закладі направлена на реалізацію завдань Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». З метою покращення навчально-виховної роботи відповідно до сучасних вимог та підвищення професійного рівня педагогів завідувач Ващенко Л.В. використовувала різні форми роботи з педагогами: колективні, індивідуальні. Застосовувала інтерактивні форми і методи роботи у навчанні педагогів. Застосовувала методи і прийоми інтерактивного навчання («полілог», «мікрофон», «робота в парах»), що сприяло розвитку діалогового спілкування, співробітництва. Педагоги закладу здійснювали тематичний та інтегрований підхід до організації навчально-виховної роботи з дітьми, використовували сучасні методи і прийоми.Вихователь групи Яременко О.М. на заняттях застосовувала сучасні методи і прийоми: полілог, вправи психогімнастики, вправи – емпатії, методи ТРВЗ. У роботі по ознайомленню дошкільників з природою рідного краю широко використовувала поетичні твори завідувача Ващенко Л.В.

Значну увагу педагоги приділяли підготовці старших дошкільників до навчання у школі. Навчальні заняття в старшій підгрупі проводили інтегровані, тематичні. Вихователі використовували різноманітні методи і прийоми: дидактичні ігри, бесіди, експерименти, проблемні запитання, картки-схеми, логічні вправи. Вихователь Ващенко Л.В. широко використовувала дидактичні ігри та вправи, картки-схеми для закріплення буквеного позначення звуків української мови, здійснення звукового аналізу слів. Найбільше дошкільнятам подобалися заняття по формуванню рухових навичок, необхідних для письма. Діти виконували цікаві завдання в зошитах дошколярика.

Обстеження рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі оцінювання показало, що 66% дітей мають високий рівень розвитку, 17% - достатній, 17% - середній.

У дітей молодшої підгрупи наприкінці навчального року засвоєння програми з розвитку мовлення має такі показники:

Молодший вік:

· високого рівня – 0;

· достатнього рівня – 3(33%);

· середнього рівня – 4 (45%);

· низького – 2 (22%).

Середній вік:

· високого рівня –2 (28%);

· достатнього рівня – 2(28%);

· середнього рівня – 2(28%);

· низького – 1(16%).

А от з логіко – математичної компетентності діти молодшої підгрупи мають такі показники:

Молодший вік:

· високого рівня – 0;

· достатнього рівня – 2 (22%);

· середнього рівня – 3 (33%);

· низького – 4 (45%).

Середній вік:

· високого рівня –2 (28%);

· достатнього рівня – 2(28%);

· середнього рівня – 2(28%);

· низького – 1(16%).

Показники ознайомлення з довкіллям також набули змін - рівень засвоєння програмового матеріалу підвищився в середньому на 10 %. Більшість дітей мають достатній рівень оволодіння основними рухами.

Взаємодія з батьками посідає важливе місце в структурі заходів по готовності дітей до навчання в школі.

З цього питання в ДНЗ проведена низка заходів:

- родинні свята «Дружна, весела родина – багата квітуча Україна», «Матусин день», « Новорічна казка»;

- збори батьків за участю вчителів початкової школи на тему «Готовність дітей старшої підгрупи до навчання в школі» ;

- дні відкритих дверей;

- виставка літератури на тему «Ми майбутні школярі»;

- консультації педагогів на теми: «Готуємо руку дитини до письма», « Створюємо кімнату майбутнього школяра вдома», « Читаємо разом про школу», тощо.

- Інтегроване заняття з пріоритетом інтелектуально – мовленнєвих завдань (навчання грамоти) «Подорож по казках», інтегроване заняття з пріоритетом логіко – математичних завдань «Буду я природі другом».

Упродовж року вихователі приділяли також значну увагу співпраці дошкільного закладу та родин вихованців в процесі організації національно – патріотичного виховання дошкільників. Педагоги залучали батьків до підготовки та проведення родинного свята «Дружна, весела родина – багата квітуча Україна» виготовлення виробів до конкурсу « Люби і знай свій рідний край». Вивчення даного питання підтвердило, що діти знають історію виникнення села; змінені назви вулиць та їх мешканців, суспільні об’єкти ,які розташовані на території села; народних умільців. Дані анкетування засвідчують, що в усіх родинах приділяється значна увага національно – патріотичному та екологічному вихованню дітей.

АНАЛІЗ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ РІЧНОГО ПЛАНУ

Завдання Фактичний результат Виявлені проблеми Шляхи вирішення
Обстеження дітей Робота педагогічного колективу
1.Удосконалювати роботу щодо національно - патріотичного виховання через взаємодію дошкільного закладу з батьками вихованців. Аналіз діяльності дітей показав, що молодші дошкільники мають достатній рівень знань про своє село, країну, упізнають свій прапор та герб з- поміж інших, намагаються зобразити їх на малюнку; розуміють зміст невеликих фольклорних творів: колискових, закличок, забавлянок. Виявляють повагу, чуйність та уважність до членів своєї родини. Дошкільники розуміють роль батька, матері в сім’ї. Діти старшої підгрупи мають уявлення про державу Україна, державну символіку, український народ, інші народи, народні та державні свята, традиції , звичаї. Висловлюють своє ставлення до природи рідного краю, до людей. Під час індивідуальних бесід виявлено, що майбутні першокласники виявляють ініціативу щодо підтримання родинних зв’язків, інтерес до спільних родинних справ, свят, що сприяють формуванню моральних цінностей та чеснот. Педагогічним колективом були створені умови для удосконалення роботи з патріотичного виховання дошкільників. Аналіз предметно-розвивального середовища ДНЗ дає змогу констатувати, що в груповій кімнаті, методичному кабінеті оновлено міні – осередки « Маленькі патріоти», де розміщені державна символіка, предмети української національної символіки, дидактичні матеріали з патріотичного виховання дошкільників,виготовлено папку – пересувку «Наші земляки захищають Україну» У народознавчій кімнаті відтворено старовинне українське житло. Аналізуючи рівень організації і проведення, роботи з батьками з даної проблеми найбільш результативними були: - родинне свято «Дружна, весела родина – багата квітуча Україна», яке засвідчило про систематичність освітньої роботи з національно – патріотичного виховання дошкільників як із дітьми, так із батьками. На достатньому методичному рівні були проведені заняття: - інтегроване заняття з пріоритетом завдань соціально – морального розвитку «Люди щедрі, працьовиті у селі нашім живуть». - інтегроване заняття з правового виховання « Я та мої права». Організовані відвідування молодим вихователем у наставника: - ігри природознавчого характеру за темою «Повітря, вода»: « Краплинка», « Тверде – рідке», Тіло , рідина, газ». Значну увагу педагоги приділяли організації краєзнавчо – туристичної роботи, використовуючи сучасні методи і прийоми. Розглядаючи це питання під час консультацій: «Малювання за народними казками як один із засобів національного виховання дітей», «Ознайомлення дітей з особливостями вишивки рідного краю», вивчаючи, методичну літературу, педагоги вдосконалювали свої знання із проблеми. Упродовж трьох років колектив закладу працював над завданням щодо національно – патріотичного виховання дошкільників. Про результатив-ність роботи з даної проблеми свідчить перемога в обласному освітньому проекті «Рідна Сумщина», проведення на високому науково – методичному рівні районного методоб’єднання на базі закладу. Усі матеріали роботи систематизовано та узагальнено. Зважаючи на це, колектив закладу ставить перед собою нові освітні завдання, щодо впровадження економічного виховання в освітній процес, використовую-чи попередній досвід роботи . 1.Завідувачу: 1.1.Спланува-ти роботу з педагогами, дітьми, батьками щодо впровадження економічного виховання дошкільників. 2.Вихова-телям: 2.1.Розробити систему консультацій для батьків щодо формування у дітей елементарних економічних понять та категорій.
2. Забезпечити реалізацію завдань з формування екологічної компетентно-сті дитини дошкільного віку через використання сучасних підходів. Аналіз діяльності дітей показав, що дошкільники мають реалістичні уявлення про явища природи, тваринний та рослинний світ. Знають правила догляду за кімнатними рослинами та тваринами куточка природи, правила безпечної поведінки під час відпочинку у лісі на водоймі тощо. Вміють помічати красу рідної природи. Спостереження за поведінкою дітей під час прогулянок засвідчили, що трапляються випадки не бережного відношення дошкільнят до оточуючого. Вивчення даного питання підтвердило, що в групі створені умови для організації екологічного виховання . У річному плані сплановані консультації з вихователями : « Створення еколого –розвивального середовища дошкільного навчального закладу», «Спільна робота ДНЗ і сім’ї з виховання бережного ставлення до природи», «Методи і прийоми роботи з дітьми з екологічного виховання», « Методи роботи по вихованню екологічної культури дошкільників». Результативними були колективні перегляди організації екскурсій, цільових прогулянок, які вдосконалювали практичні вміння педагогів проведення спостережень за об’єктами природи, ігор екологічного змісту. Змістовно , цікаво проходили заняття гуртка «Зелена аптека лікаря Айболить» під керівництвом вихователя Яременко О.М. Матеріали для проведення елементарних дослідів із водою, повітрям розташовані у доступному для дітей місці, періодично оновлюється і поповнюється. Упродовж року вихователі приділяли значну увагу співпраці дошкільного закладу та родин вихованців у процесі організації екологічного виховання дошкільників. Педагоги залучали батьків до облаштування нових клумб, дитячих городів, проведення акції «Посади нове деревце». Дані анкетування засвідчують, що не в усіх родинах батьки звертають увагу на виховання у дітей бажання примножувати і зберігати багатства природи рідного краю. На території закладу відсутні нетрадиційні складові еколого – розвивального середовища (ділянка дотику, штучне озеро, дослідницька ділянка, тощо). 1.Завідувачу: 1.1.Звернути-ся з клопотанням до батьківського комітету щодо поповнення куточків природи предметами догляду за рослинами та тваринами. 2.Вихова-телям: 2.1. Облаштувати на території закладу ділянку дотику ( спеціально обладнану доріжку за принципом збільшення жорсткості покриття), штучне озеро. 2.2.Продовжувати роботу щодо створення екологічних стежин на території ДНЗ.
Висновки.. Узагальнивши досвід роботи з національно – патріотичного виховання дошкільників педагоги закладу вважають доцільним впровадження в освітній процес нових пріоритетних змістових напрямів. Тому, плануючи роботу педагогічного колективу на новий 2017-2018 навчальний рік, є необхідним: · продовжувати орієнтувати навчально-виховний процес на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості; · спрямувати роботу педагогічного колективу на реалізацію завдань Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», державних освітніх програм; · спрямувати роботу педагогічного колективу на впровадження економічного виховання в освітній процес дошкільного закладу. Пріоритетними напрямками роботи колективу вважати: Ø забезпечення дотримання державного освітнього стандарту; Ø створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості дитини; Ø забезпечення наступності у роботі дошкільного закладу і початкової школи з реалізації завдань духовного, екологічного, економічного виховання; Пріоритетними напрямками у сфері матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності залишається оснащення педагогічного процесу, медичної та методичної бази.

ІІ розділ. Завдання на 2017– 2018 навчальний рік та оздоровчий період

Враховуючи досягнення та недоліки у роботі закладу, інструктивно - методичні рекомендації МОН України «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017 – 2018 навчальному році», колектив визначив такі завдання на 2017-2018 навчальний рік:

1.Розпочати роботу з формування економічної компетентності дитини дошкільного віку.

2.Удосконалити роботу щодо екологічного виховання через взаємодію дошкільного закладу з батьками вихованців.

Завдання на оздоровчий період

1. Створити сприятливі умови для активного відпочинку та ефективного оздоровлення дітей влітку.

Функціонування ДНЗ « Дюймовочка» у 2017-2018 навчальному році буде регламентуватися нормативно-правовими актами, зокрема:

- Конституцією України;

- Указом Президента України від 13.10.2015 р. № 580/215 «Про стратегію національно – патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки»;

- Концепцією національно – патріотичного виховання дітей та молоді ( затвердженою наказом МОН України від 16.06.2015 р № 641);

- Законом України «Про дошкільну освіту», затвердженим Указом Президента України від 11 липня 2001р.№2628-11І;

- Нового Санітарного регламенту для ДНЗ ( затверджений наказом МОЗ України від 24.03.2016 р. № 234;

- Конвенцією прав дитини, ратифікованою Постановою Верховної ради України від 27 лютого 1991 р. №789-XІІ;

- Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, який ухвалено рішенням Колегії Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 04.05.2012 Протокол № 5/2-2

- Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305;

- Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом МОН України від 06.10.2010р. №930

- Типовим положенням про методичний кабінет ДНЗ від 09.11.2010 р. №1070

- Наказом МОНУ « Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах» від 28.10.08р. № 985;

- Програмою розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі» ( нова редакція)

- Парціанальна освітня програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості»;

- Наказом Міністерства освіти України від « Про затвердження Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах»№ 1059 від 01.10.2012;

- Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 17.04.06 р. № 298\227 та змінами до Інструкції з організації харчування дітей № 202/165 від 26.02.2013

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-36 від 24.01.2007р. «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-263 від 07.05.2007р. «Про організацію обліку дітей дошкільного віку»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-583 від 04.10.2007р. «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-811 від 17.12.2008р. «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-577 від 29.07.2011р. «Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах»; Інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України №1/9-322 від 13.06.2017 р. «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році»

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-563 від 16.08.2010р. «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу»;

- Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України № 1/9-413. від 28.05.2012р. «Про організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ у літній період».

- Інструктивно-методичний лист МОНУ «Про організацію роботи з дітьми 5-річного віку» №1/9-666 від 27.09.2010

- Інструктивно – методичними рекомендаціями «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі» від 26.07.2010 р. № 4.1/18-3082

ІІІ розділ. Методична робота з кадрами.

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1. 1.2. 1.3. 2. 2.1. 2.2. 3. 3.1. 3.2. 3.3. 4. 4.1. 4.2. 5. 6. 7. Педради: Завдання на 2017 -2018 н. р. 1.Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради. 2.Підведення підсумків літньої оздоровчої кампанії. 3.Обговорення та затвердження річного плану роботи на 2017-2018 навчальний рік. 4.Затвердження програм та навчально-методичного забезпечення на навчальний рік. 5.Підготовка до наступної педради : виготовлення дидактичних ігор з економічного виховання дошкільників. «Упровадження економічного виховання в роботу з дітьми дошкільного віку». 1. Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради. 2. Упровадження економічного виховання в роботу з дітьми дошкільного віку. 3. Про результати тематичної перевірки «Організація стану роботи з економічного виховання дошкільників». 4. Підсумки конкурсу-огляду «Економіка, яка заховалася в казках». 5.Економіка для дошкільнят та їх батьків. 6. Підготовка до наступної педради ( обстеження рівня розвитку дошкільників за допомогою кваліметричної моделі оцінювання). Підсумки роботи за навчальний рік 1. Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради. 2.Про підсумки роботи за 2017 -2018 навчальний рік. 3.Узагальнення досвіду роботи з організації екологічного виховання в ДНЗ. 4.Про підсумки тематичної перевірки підгрупи старшого дошкільного віку із рівня підготовленості дітей до навчання у школі. 5.Обговорення плану роботи на літній оздоровчий період 2018 р. Підвищення педагогічної майстерності Робота методичного об’єднання вихователів старших груп ДНЗ « Формування національно – патріотичної свідомості дошкільника засобами літературного слова» Наставництво. - Організувати відвідування молодим вихователем у наставника: - занять з фізкультури; - інтегроване заняття з економічного виховання: «Моя дружна родина. Потреби та можливості родини, сімейний бю­джет: прибутки і витрати»; - організації ігор природознавчого та економічного характеру. - Організувати відвідування наставником у молодого вихователя: - занять з фізкультури; - Інтегроване заняття з економічного виховання «Дарунки природи. Природні ре­сурси». - організації ігор природознавчого та економічного характеру. - Організувати консультації молодому вихователю наставником: - «Організація ігор економічного характеру». - «Організація і проведення нескладних дослідів в різновіковій групі». - « Як розказати дітям про роль економіки в житті людини». Самоосвіта. Скласти індивідуально – перспективні плани самоосвіти на 2017 -2018 н. р. і затвердити їх. Обговорення новинок методичної літератури та матеріалів періодичних видань (круглий стіл ) Провести хвилини презентації творчих знахідок Семінари Провести практикум на тему: «Сучасні підходи до організації занять з екологічного виховання в різновіковій групі» Провести семінар-практикум: «Формування передумов економічної освіти дошкільників в єдності з моральним вихованням». Колективні перегляди. Організувати відкриті форми роботи з наступним їх обговоренням. - Інтегроване заняття з пріоритетом соціоприродознавчих завдань «Збережемо природу сьогодні—завтра вона допоможе нам»; - Інтегроване заняття з пріоритетом завдань соціально-морального розвитку «Ким бути? Професії, цінність людсь­кої праці». - Родинне свято «Що не зробить один, зробимо ра­зом. Спільна праця та відпочинок ». Консультації. - «Чи потрібна і навіщо дошкільникові економічна освіта?» - Організація навчально-пізнавальної діяльності дітей різновікової групи». - «Основна мета та завдання програмиз економічного виховання дошкільників». - «Створення еколого –розвивального середовища дошкільного навчального закладу». - «Спільна робота ДНЗ і сім’ї з виховання бережного ставлення до природи». - « Особливості використання економічних ігор в роботі з дошкільнятами». - «Розв’язання економічних ситуацій з дошкільниками». - «Використання поетичного слова для ознайомлення дітей з економікою» - «Правова освіта і правове виховання дітей» Анкетування ,тренінг для вихователів (проблема економічного виховання). Конкурси Провести огляд - конкурс ««Чудеса для дітей з непотрібних речей ». Провести конкурс на краще озеленення майданчика «У садочку як у віночку». Атестація педагогічних працівників. Курсова перепідготовка. - Направити на курси підвищення кваліфікації при СОІППО вихователя Яременко О.М. - Оформити атестаційні документи та подати на затвердження до атестаційної комісії Білопільського ДНЗ «Зірочка». - Провести консультації для вихователя щодо виконання творчих завдань. - Відвідати заняття та інші режимні моменти, які проводить педагог, що атестується, з метою вивчення рівня роботи. - Затвердити характеристику на виробничій нараді та ознайомити з нею педагога, що атестується. - Взяти участь в творчих звітах педагогів, що атестуються на базі Білопільського ДНЗ «Зірочка». - Взяти участь з педагогом що атестується в засіданні атестаційної комісії по результатах атестації на базі Білопільського ДНЗ «Зірочка». 31.08.17. лютий 2018 р. 30.05.18. жовтень вересень січень листо- пад жовтень лютий травень вересень грудень квітень вересень 1-й вівторок місяця упро-довж року 24 .11.17 Січень 2018 р. листопад березень лютий вересень жовтень листо-пад грудень січень лютий березень квітень травень жовтень листопад травень жовтень березень Завідувач, вихователі Завідувач вихователі Завідувач вихователі Ващенко Л.В. Яременко О.М. Яременко О.М. Яременко О.М. Яременко О.М. Яременко О.М. Завідувач Завідувач вихователі Завідувач вихователі Завідувач вихователі Завідувач вихователі, батьки Завідувач Завідувач -//-//- -//-//- -//-//- -//-//-

ІV розділ. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 2. 3. 4. Вибіркове: Ø Організація роботи з охорони життя і здоров’я дітей. Тематичне: Ø Вивчення стану організації економічного виховання в ДНЗ . Оперативне вивчення : Ø Огляд групи, службових приміщень на готовність до нового навчального року. Ø Ведення документації вихователями групи. Ø Медико-педагогічний контроль фізичного навантаження дошкільників на заняттях з фізкультури. Ø Стан організації дитячого харчування. Комплексне : Вивчення стану готовності дітей старшої підгрупи до школи . квітень лютий до 08.08.17 1 раз на тиждень упродовж року 1 раз на квартал травень Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач

V розділ. Організаційно-педагогічна робота.

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 1.6. 1.7. 1.8. Робота з батьками. Батьківські збори: · Підсумки оздоровчого періоду. Рекомендації з проблем підготовки дітей до школи. Адаптація дітей раннього віку до змінних умов життя та успішного входження в соціальне середовище. Організаційні питання, вибір батьківського комітету. · Батьківські збори за участю дітей « Економіка для дошкільнят та їх батьків». «Батьківська скринька» - поради, пропозиції родин. · Підсумки роботи за рік. Готовність дітей до школи. Літнє оздоровлення та його значення; підготовка до літнього оздоровлення. Консультація «Профілактика побутового та дорожньо – транспортного травматизму». Продовжувати активно залучати батьків до реалізації завдань інтегрованого родинного виховання - свята та розваги за участю батьків; - оснащення НВП за допомогою батьків; - виставки творчих робіт: батьки і діти. Провести дні відкритих дверей. Інформувати батьків з актуальних питань ü «Формування економічної свідомості з дитинства». ü «Шляхи, засоби та методи економічного виховання дошкільнят». ü «Використання соціально – моральних задач в екологічному вихованні дошкільників ». ü «Як залучити дітей до економічного виховання вдома». ü «Основи споживчих знань з дошкільного віку». ü «Виховання культурно – гігієнічних навичок в дітей раннього дошкільного віку». ü «Організовуємо читання художніх творів економічного направлення». ü «Особливості організації підготовки руки дошкільника до письма». Анкетування« Чи готова моя дитина до школи?» Анкетуванняз питань організації економічного виховання дошкільників « Економіка повинна бути економною». Конкурси - «Грай, музико, грай» (виготовлення дитячих музичних інструментів). - «Нетрадиційне обладнання з фізкультури» ( виготовлення спортивного обладнання). Акція «Посади дерево». Виготовлення дидактичних ігор економічного направлення. вересень лютий травень упродовж року вересень травень вересень жовтень листопад грудень січень лютий березень квітень травень лютий вересень лютий квітень вересень -листопад Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач,вихователі Завідувач Вихователі Завідувач Вихователі батьки Вихователі батьки Вихователі батьки

VІ розділ. Робота методичного кабінету.

№ п\п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1 2. 2.1. 2.2. 2.3. 2.4. 3. 3.1. 3.2. 3.3. 3.4. 3.5. Вивчення, узагальнення і поширення педагогічного досвіду. Поширення педагогічного досвіду завідувача Ващенко Л.В. Розробка методичних рекомендацій. Методичні виставки. Розробити методичні рекомендації щодо організації екологічних конкурсів та екологічних виставок. Розробка перспективного та календарного планування занять мовленнєвого розвитку з використанням мнемотехніки. Виготовлення дидактичного матеріалу. Зібрати кращі конспекти занять по ознайомленню дошкільників з елементарними економічними поняттями. Розробити сценаріїв свят, розваг (відповідно до плану). Оформити виставку новинок методичної літератури . Забезпечення та поповнення кабінету різними матеріалами Поповнити ігрові осередки обладнанням для організації дидактичних ігор економічного спрямування. Поповнити методичний кабінет дидактичним матеріалом з екологічного виховання. Доповнити розвиваючі зони новими посібниками, науково-методичною, дидактичною та художньою дитячою літературою. Оформлення стендів «Для вас батьки», «Рости здоровим», «Основи споживчих знань з дошкільного віку». Виписати журнали «Дошкільне виховання», «Музичний керівник», газету «Даїшка» газету «Білопільщина». упродовж року жовтень упродовж року упродовж року упродовж року упродовж року упродовж року упродовж року Щокватрала Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач, вихователі, голова батьківського комітету Вихователі Вихователі Вихователі

VІІ розділ. Адміністративно- господарська діяльність.

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1. 1.1. 1.2. 1.3. Загальні збори трудового колективу · Про створення комісії по трудовим суперечкам та з питань охорони праці. · Ознайомлення з наказами, проведення інструктажів. · Проведення інструктажів з питань охорони праці, пожежної та техногенної безпеки. · Звіт голови комісії з ОП. · Підсумки огляду-конкурсу з питань ОП. Звіт щодо виконання розділу охорони праці колективного договору. · Звіт завідуючого перед колективом та громадськістю про роботу закладу за 2017 – 2018 н. р. 15.08.2017 Січень 2018 Червень 2018 Завідувач Завідувач, вихователь Яременко О.М. Завідувач
2. 3. 3.1. 3.2. 3.3. Виробничі наради: · Затвердження графіку роботи. · Підсумки ЛОП. · Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ДНЗ. · Стан харчування дітей. · Про стан організації пожежної безпеки в ДНЗ. · Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей. · Про підготовку до зимового періоду. · Дотримання режимів провітрювання і прогулянок. · Про стан ведення ділової документації. · Про виконання Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей. · Підготовка до ЛОП. · Звіт про роботу завідувача, кухаря. Підсумки проведення місячника безпеки руху. Створення розвивального життєвого простору дитини. Провести ремонт дитячих меблів, приміщень, майданчика: - полагодити підлогу в тіньових навісах; - замінити частково сітку на огорожі; - придбати ігрову стінку; - придбати кухонний посуд; - переслати лінолеум в групі ; - замінити вікна в спортивно – музичній залі та ігровій кімнаті. Посадити фруктові дерева (вишні, абрикоси, сливи), розбити ягідник, нову клумбу (біля входу до закладу). Поповнити фізкультурну залу обладнанням. 01.09. 17. кожен квартал листопад лютий травень упродовж року упродовж року квітень упродовж року Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач

Медико-профілактичні заходи.

Додаток 1

№ п/п Зміст роботи Строки Примітки Відповідальний
1 1.1 1.2 1.3 1.4 2 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 2.6 2.7 3. 3.1 3.2 3.3 3.4 3.5 3.6 4. 4.1 4.2 4.3 4.4 5. 6. 6.1 6.2 1. 1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 2. 2.1. 2.2. 2.3. 2.4. 2.5. ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА Прийом дітей до ДНЗ Систематичне ведення обов’язкової медичної документації за встановленою формою. Аналіз стану захворюваності дітей. Придбання медикаментів, списання їх за нормами. ЛІКУВАЛЬНО - ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА Проведення антропометричних вимірювань дітей: · від 2 до 3 років · від 3 до 6 років Організація поглибленого медичного огляду дітей лікарями – спеціалістами. Обстеження дітей та працівників закладу на ентеробіоз та гельмінтоз. Забезпечення медико – педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей, виконання режиму дня. Ведення нагляду за виконанням санітарно – гігієнічних правил приготування їжі та термічною обробкою продуктів. Складання перспективного та щоденного меню. Контроль за закладкою продуктів до котла, та зберіганням, термінами реалізації продуктів. ОЗДОРОВЧА РОБОТА Розробити раціональний розпорядок дня для дітей різновікової групи відповідно програми . · навчальний рік; · літній період Розробити заходи фізкультурно – оздоровчої роботи, комплексів загартувальних процедур. Контроль за проведенням поточних та генеральних прибирань та розподілом обов’язків серед технічного персоналу. Контроль за виконанням правил миття посуду. Контроль за дотриманням вимог під час карантину. Провести санмінімум із працівниками ДНЗ. САНІТАРНО - ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА Провести співбесіди з батьками: «Грибний сезон» «Нетрадиційні методи оздоровлення дітей дошкільного віку»; «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога»; «Пам’ятка для батьків дітей, які часто хворіють» Провести бесіди, консультації з вихователями закладу: «Вимоги до проведення заходів фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми» Помічнику вихователя: «Вимоги санітарно-гігієнічного режиму в приміщеннях закладу». «Організація режиму у разі карантину». Працівникам харчоблоку: «Вимоги та дотримання Інструкції щодо організації харчування дітей в ДНЗ». «Вимоги до спецодягу працівників харчоблоку». «Вимоги технології приготування їжі. Миття посуду та обладнання у разі карантину» Випуск «Санбюлетню» за тематикою: · «Обережно, гриби. Основні причини отруєнь» · «Профілактика грипу» · Рекомендації щодо організації харчування дитини» · «Значення профілактичних щеплень у дітей» ПРОТИЕПІДЕМІЧНА РОБОТА Контроль за санітарно-гігієнічним та дез. режимом, повітряно-температурним режимом згідно з інструкцією. Проведення обстеження дітей на педикульоз та коросту. Контроль за проходженням мед.огляду працівників ДНЗ П Л А Н З А Х О Д І В З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ У ДНЗ РОБОТА З ПЕДАГОГАМИ ТА БАТЬКАМИ Ознайомити учасників освітньо – виховного процесу із законом України «Про дорожній рух», « Про цивільну оборону України»,, «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку». Систематично проводити інструктажі з працівниками ДНЗ. Проводити тематичні інструктажі щодо попередження дитячого травматизму. Розглянути питання щодо попередження дитячого травматизму на виробничій нараді. Поповнити інформаційні папки для батьків з даного питання. РОБОТА З ДІТЬМИ Тиждень знань з безпеки життєдіяльності «Про безпеку треба знати, про безпеку треба дбати» Тиждень безпеки дитини. Місячник по дотриманню правил дорожнього руху Місячник протипожежної безпеки Дні здоров’я - Харчування смачне і корисне - День нетрадиційних видів оздоровлення - Вітаміни наші друзі Упродовж року Постійно 1 раз на півріччя 1 раз на квартал 1 раз на квартал Перед прийомом в заклад За планом Постійно Постійно Кожен день Постійно До 01.09.2017 До 01.09.2017 Постійно До 01.09.2017 Вересень жовтень листопад грудень вересень вересень жовтень вересень жовтень грудень лютий березень постійно Щодня 2 рази на рік Жовтень Листопад 1 раз на півріччя та за потребою Січень 2018 Упродовж року Жовтень Квітень Травень жовтень 1 раз на квартал жовтень лютий квітень Завідувач Завідувач, завідувач господарством Вихователі Завідувач , батьки Фельдшер ФАПу Завідувач Завідувач Завідувач Завідувач господарством Завідувач господарством Завідувач Вихователі Вихователі Завідувач Завідувач Вихователі Вихователі Вихователі Завідувач Завідувач Завідувач Вихователі Завідувач Вихователі Завідувач Завідувач, Завідувач Завідувач Вихователі Вихователі Вихователі

Графік проведення свят та розваг

Додаток 3

ЗМІСТ РОБОТИ Строки Відповідальний Місце проведення, учасники Відмітка про виконання
1. День знань «Зустрічаємо осінь»(м. р.) Подорож по ДНЗ «Дюймовочка»( ф. р.) Веселий потяг (ф.р.) Вересень Вихователі спорт. майданчик, педагоги та діти
2. Чарівниця осінь в гості завітала ( м. р.) Про безпеку, діти, ви не забувайте. ( ф. р.) Економіка, яка заховалася в казках ( м. р.) Осінні мандри( ф. р.) Жовтень спорт. майданчик, педагоги та діти спортивно – музична зала
3. «Ріпка» (настільний театр) Гарний настрій – запорука здоров’я ( ф. р.) Телестудія «Осінь» (м.р.) «І летять листочки з гілки на доріжку» ( ф. р.) Листопад вихователі спортивно – музична зала
4. В гостях у казки(м.р.) Ми пісеньки співаємо, у веселі ігри граємо( ф. р.) Ой хто , Миколая любить(м.р.) Новорічна казка (свято) Грудень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки
5. Щедрий вечір, добрий вечір(м.р.) Малючок – здоров’ячок ( ф. р.) Прощавай, ялинонько. (м.р.) Пригоди сніжинки – краплинки (ф. р.) Січень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки
6. Україна – єдина країна. (м.р.) Стрілися зима з весною (ф. р.) Всі професії важливі (м.р.) Що не зробить один, зробимо ра­зом. Спільна праця та відпочинок . (родинне свято.) Лютий вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти
7. Свято « Матусин день» Ми змагаємося, спортом займаємося. (ф. р.) Подорож до країни веселих пісень(м. р.) Традиції вивчаємо, у народні ігри граємо. (ф. р.) Веселий потяг( м.р.) Березень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки
8. Веснянка ( м. р.) Про безпеку дбаємо, різні правила вивчаємо ( ф. р.) Світле Хрестове воскресіння (м.р.) Зустрічаємо птахів ( ф. р.) Квітень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти
9. День перемоги (м.р.) Тиждень безпеки дитини (ф. р.) Спортивні змагання «Перші кроки»( ф. р.) Свято «Прощавай садок дитячий» Травень вихователі спортивно – музична зала педагоги, діти, батьки

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Додаток 4

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. 2. 3. Забезпечити дотримання санітарної норми активної рухової діяльності дітей протягом дня. Забезпечити необхідний тренуючий ефект занять з фізичної культури: 2 – у приміщенні; 3 – на прогулянці. Проводити повний обсяг форм фізичного виховання: · ранкову гімнастику та гігієнічну гімнастику після сну; · фізкультурні хвилинки на заняттях, фізкультпаузи, пішохідні переходи; · заняття з фізкультури, застосування елементів корегуючої гімнастики (килимки здоров’я, масажні килимки, ребристі дошки); · спортивні свята, розваги, змагання. упродовж року упродовж року упродовж року вихователі вихователі вихователі

ЗАГАРТУВАННЯ

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. 2. 3. 4. 5. 6. Створити дітям умови відповідно до гігієнічних вимог. Здійснювати повний комплекс оздоровчо-загартовуючих заходів. Проводити загартування повітрям: · протягові провітрювання відповідно до графіків провітрювання; · проведення ранкової гімнастики та фізкультурних занять з відкритими вікнами або фрамугами; · перебування на свіжому повітрі. Загартування водою: · метод холодової дії на організм дитини (ст. .підгр.). Проводити ходіння босоніж по теплій підлозі в групі при проведенні ранкової гімнастики, фізкультурних занять, по масажних килимках, ребристих дошках. Виховання культурно-гігієнічних навичок. упродовж року упродовж року упродовж року щоденно упродовж року упродовж року вихователі вихователі вихователі вихователі вихователі вихователі

ГУРТКОВА РОБОТА

Додаток 5

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. Розпочати роботу гуртка «Кольорові долоньки». І-ІІІ тиждень місяця Вівторок Кулак Ю.Ю.
2. Продовжувати роботу гуртка «Зелена аптека лікаря Айболить» ІІ- ІV тиждень місяця П’ятниця Яременко О.М.

Додаток 6 ПЛАН

спільної роботи Біланівської ЗОШ І-ІІ ступенів та ДНЗ «Дюймовочка» на 2017-2018 н. р.

Заходи Термін виконання Відпові- дальний Відмітка про виконання
РОЗДІЛ №1 Виконання Закону України «Про загальну середню освіту»
1. Продовжувати роботу із впровадження у педагогічний процес положень Закону України «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту». Упродовж року Завідувач ДНЗ директор ЗОШ
2. Взяти на облік дітей дошкільного віку в мікрорайоні школи. Липень-серпень Завідувач Директор
3. Ознайомити вчителів і вихователів із планом спільної роботи школи і ДНЗ. Серпень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
4. Організувати взаємовідвідування уроків і занять із метою ознайомлення з методикою навчання та розв′язання послідовностей у роботі ДНЗ і школи. Вересень Листопад Березень Травень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
5. Провести День відкритих дверей у ДНЗ для випускників 9 класу з метою профорієнтації. Квітень Завідувач Директор
6. Провести обстеження дітей старшого дошкільного віку. Травень Психолог Завідувач
РОЗДІЛ №2 Методична робота
1. Ознайомлення вчителів і вихователів із новинками психолого – педагогічної літератури з питань виховання та навчання дітей молодшого шкільного віку. Упродовж року Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
2. Провести спільне засідання педагогічної ради «Підсумки роботи за навчальний рік . Питання формування готовності дітей до навчання у школі». Травень Завідувач Директор
3. Знайомство вчителів з програмою «Я у Світі». Вересень Завідувач вихователі
4. Знайомство вихователів з програмою навчання в 1 класі; Концепцією Нової української школи. Вересень вчителі
5. Відвідування вихователями уроків математики, читання , фізкультури в 1 класі. Вересень жовтень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
6. Відвідування вчителями занять у ДНЗ: · на початку навчального року з метою знайомства з дітьми підготовчої підгрупи і вивчення форм роботи з ними; · у другій половині року з метою ознайомлення з рівнем розвитку та виховання. Жовтень квітень Завідувач Заступник директора з навчально- виховної роботи
РОЗДІЛ №3 Проведення спільних заходів.
1. Провести спільні свята: - свято Першого дзвоника; - Свято осені; - Різдвяні свята; - Прощавай, Букварику; - Конкурс малюнка на асфальті «Світ очима дітей»; - Свято останнього дзвоника. Упродовж року Вихователі вчителі.
2. Організувати ремонт іграшок у ДНЗ. Упродовж року Вихователі вчителі
3. Залучати школярів до організації вистав для дошкільників. Упродовж року Вихователі вчителі
4. Організувати екскурсії для майбутніх першокласників до шкільного музею. Листопад Квітень Вихователі
РОЗДІЛ №4 Робота з батьками.
1. Продовжувати роз’яснювальну роботу серед батьків з метою вивчення Законів України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови». Впродовж року Завідувач, директор, вихователі, вчителі.
2. Провести загальні батьківські збори щодо підготовки дітей до школи. Жовтень Травень Завідувач директор
3. Організувати дні відкритих дверей для батьків. Вересень квітень Завідувач директор
4. Систематично оновлювати матеріали на стенді «Для вас батьки». Оформити стенд – куточок «Незабаром до школи.» Упродовж року Вихователі
5. Проводити роботу з батьками з попередження дитячого травматизму. Упродовж року Вихователі вчителі
6. Систематично проводити консультації для батьків стосовно проблеми підготовки дитини до школи. Упродовж року Адміністрація ДНЗ та ЗОШ
7. Зустріч дітей старшої підгрупи з учителем початкових класів. Щомісяця Вихователі, вчителі
РОЗДІЛ №5 Робота з дітьми.
1. Екскурсії дітей у школу з метою ознайомлення із: - приміщенням школи; - класом; - спортивною залою; - їдальнею; - бібліотекою. Упродовж року Вчителі вихователі
2. 3. 4. Спільна виставка малюнків дітей старшого віку та учнів 1 класу. Організація зустрічей з учнями, колишніми вихованцями ДНЗ , бесіди про шкільне приладдя та їх застосування. Запрошення дітей старшого віку на свято «Прощання з Букварем». Запрошення дітей 1 класу на свято «Прощавай садок дитячий». Листопад Березень Травень Вчителі Вихователі Вчителі Вихователі Вчителі Вихователі.

Методична проблема:

Створити сприятливі умови для активного відпочинку та ефективного оздоровлення дітей влітку

Червень – серпень

Розділ плану Заходи Термін виконання Відповідальний
1. Методична робота з кадрами 1.1. Підвищення педагогічної майстерності. 1.1.1.Семінари 1. Провести теоретичний семінар «Теоретико – методологічні основи застосування методів мнемотехніки у сучасній освіті». 2.Семінар-практикум для вихователів за темою «Особливості організації економічних ігор у різновіковій групі» 1. Вправа «Квік-налаштування» створення позитивного емоційного настрою. 2. Вправа «Голуб Надії» - визначення очікувань. 3. Презентація «Організація економічних ігор: принципи, умови організації». 5. Вправа «Ми міркуємо і пропонуємо» . 11.06.2018 09.07.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В.
1.1.2.Наставництво. 1. Організувати відвідування молодого педагога занять з фізкультури. 2. Організувати відвідування занять ознайомлення з природою наставником у молодого вихователя. 3. Організувати консультації молодому вихователю наставником: «Організація ігор з дітьми у поході». З 22.06.2018 З 01.07. 2018 24.06. 2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В. Вихователь Яременко О.М.
1.1.3. Колективні перегляди. 1.Прогулянка – похід «Веселі вагончики по рейках стукотять» ( на залізничний переїзд). 2. Загартувальні заходи для дошкільників з використанням природних факторів. 3.Сюжетно – рольова гра «Школа». 17.06.2018 16.07.2018 12.08.2018 Вихователь Яременко О.М. Вихователь Ващенко Л.В. Вихователь Омельченко М.Е.
1.1.4. Консультації. 1. «Організація та проведення туристичних походів з старшими дошкільниками». 2. «Розвиток музичних творчих здібностей дітей під час організації музичних свят і розваг». 3. «Використання дидактичних ігор під час організації дослідницької діяльності дошкільників влітку». 11.06.2018 16.07.2018 19.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В. В. о. завідувача Яременко О.М.
1.2. Удосконалення професійної творчості. 1.Провести педагогічні години: · «Система загартування дітей влітку з використанням природних факторів» · «Створення умов для полегшення адаптації дітей, які вступають до дитячого закладу». 26.06.2018 21.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. В. о. завідувача Яременко О.М.
1.3. Самоосвіта. 1. Організувати обговорення публікацій статей журналу «Дошкільне виховання», «Музичний керівник», «Методична скарбничка вихователя»,комп’ютерного посібника «Помічник вихователя ДНЗ». 15.06.2018 16.07.2018 18.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В.
1.7. Конкурси, огляди-конкурси. Конкурс на кращу методичну розробку прогулянки - походу з дітьми влітку. 31.07.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
2. Вивчення стану життєдіяльності 2.1. Комплексне вивчення.
2.2. Тематичне вивчення. 1. Забезпечення рухового режиму у різновіковій групі. 15.06.-19.06.18 Завідувач Ващенко Л.В.
2.3. Вибіркове вивчення. 1. Дотримання санітарно – гігієнічних вимог під час організації туристичних походів з старшими дошкільниками. 2. Організація питного режиму. 01-10.07.2018 19.06.2018 18.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
2.4. Оперативне вивчення. 1. Контроль за дотриманням правил безпеки життєдіяльності дошкільників під час прогулянок. 2. Організація ігрової діяльності з старшими дошкільниками. 3.Оформлення в групі санбюлетнів. Постійно Постійно 20.07.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
3. Організаційно-педагогічна робота 3.1.Взаємодія дошкільного навчального закладу із загальноосвітніми навчальними закладами, з іншими установами, організаціями. 1. Взяти участь у заходах по святкуванню Дня захисту дітей, організованих в Біланівській ЗОШ. 2. Організувати екскурсію дітей: · до сільської бібліотеки; · до музею Біланівської ЗОШ; · на пошту; · на ПАТ «Вирівське ХПП». 4. Провести нараду за участю вчителів початкових класів та вихователів «Проблеми підготовки дитини до школи». 01.06.2018 Червень - серпень 25.06.2018 Вихователі Вихователі Завідувач Ващенко Л.В. Директор ЗОШ Сидоренко О.В.
3.2. Робота з батьками. Загальні батьківські збори. Групові батьківські збори. 1. Провести загальні батьківські збори для батьків дітей, які вперше прийдуть до закладу. 2. Підготувати інформацію у куточки для батьків на теми: · «Уроки Айболитя: безпечні іграшки». · «Профілактика інфекційних та кишкових захворювань». · « Обережно на воді!» 3. Провести консультації: · « Особливості харчування дітей влітку». · «Значення родинних традицій у вихованні дитини». · «Теплові, сонячні удари». 4. Залучити батьків до участі у святах та розвагах. 5. Залучити батьків старших дошкільників до спільних туристичних походів. 24.07.2018 До 10.06.2018 15.07.2018 14.08.2018 19.06.2018 17.07.2018 21.08.2018 Червень - серпень Завідувач Ващенко Л.В. Вихователі Вихователі Вихователі Вихователі Вихователі
3.3. Загальні заходи для дітей. 1. Провести тематичні розваги: · до Дня захисту дітей – «Дитинства світ казковий»; · до Дня конституції - «Ми діти твої, Україно»; · до Дня незалежності - «Ой, роде мій красний – роде, мій прекрасний ». 2. Провести конкурси : · «Вірші складаємо,літо зустрічаємо!» ( конкурс на краще складання поетичного твору про літо). · «Літо веселкове» (конкурс на кращий малюнок на асфальті). 01.06.2018 26.06.2018 21.08.2018 26.06.2018 24.07.2018 Вихователі Вихователі
4. Робота методичного кабінету 4.1. Вивчення, узагальнення і поширення педагогічного досвіду.
4.2. Розробка методичних рекомендацій. Методичні виставки. 1. Організувати тематичну виставку методичної літератури з питань організації ігрової діяльності дітей влітку. 2.Виготовити буклет «Літо в «Дюймовочці»» (організація літнього оздоровчого періоду 2015 року в ДНЗ) До 15.06 2018 До 10.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В.
4.3. Забезпечення та поповнення кабінету різними матеріалами. 1.Оформити папку «Організація прогулянок – походів з дошкільниками». 2.Поповнити методичний кабінет дидактичним матеріалом з пізнавального розвитку дошкільників. До 31.07.18 До 31.07.18 Завідувач Ващенко Л.В.
5. Адміністративно-господарська діяльність 5.1. Створення розвивального життєвого простору дитини. 1. Провести ремонт групових та службових приміщень дошкільного закладу. 2. Провести ремонт дитячих меблів, фізкультурного та ігрового обладнання у групі, фізкультурно - музичному залі, на майданчику. До 30.06.18 До 01.08.18 Завгосп Литюга А.В. Голова батьківського комітету Моша Ю.В.
5.2. Загальні збори колективу, рада дошкільного закладу, виробничі наради. 1. Провести загальні збори колективу. 1.1. Звіт завідувача Ващенко Л.В. перед колективом та громадськістю про роботу закладу у 2017-2018 навчального року. 2. Виробнича нарада 1. Стан харчування дітей. 2. Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ДНЗ. 3. Забезпечення літнього оздоровлення дітей. 4. Проведення ремонтних робіт приміщень закладу. 5. Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей. 1. Готовність ДНЗ до нового навчального року. 2. Стан харчування дітей. 3. Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ДНЗ. 4. Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей. 05.06.2018 12.06.2018 14.08.2018 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В
5.3. Охорона праці та техніка безпеки. 1. Провести цільовий інструктаж з охорони праці та техніки безпеки під час проведення ремонтних робіт. 2.Провести перевірку опалювальної системи. 3. Провести випробування обладнання на фізкультурному майданчику та дитячих майданчиках До 01.06.18 До 15.06.18 До 30.06.18 Завідувач Ващенко Л.В.
5.4. Адміністративна робота. 1. Видати накази: · Про організацію роботи щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму під час літнього оздоровлення дошкільників. · Про виконання Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей. · Про виконання норм харчування дошкільному закладі за ІІ квартал. · Про стан захворюваності дітей за І півріччя 2017 р. 2.Провести інструктаж осіб, які здійснюватимуть облік дітей. Червень - серпень До 30.06.18 Завідувач Ващенко Л.В. Завідувач Ващенко Л.В.
5.5. Зміцнення матеріальної бази. Ремонт. Благоустрій. 1. Провести ремонт овочесховища. 2. Облаштувати на ігровому майданчику конструкції для лазіння із пеньків. 3.Провести ремонт огорожі навколо закладу. До 31.07.18 До 15.06.18 До 15.07.18 Завгосп Литюга А.В. Голова батьківського комітету Моша Ю.В.
5.6. Фінансово-господарська діяльність.
VІ. Медико-профілактичні заходи. 6.1. Організаційна робота. 1. Оформити документи на дітей, які ідуть до школи. 2. Оформити документи новоприбулих до дошкільного закладу дітей. До 30.06.18 До 21.08.18 Завідувач Ващенко Л.В.
6.2. Лікувально-профілактична робота. 1.Укомплектувати аптечки першої медичної допомоги у групі та на харчоблоці ДНЗ. До 03.06.18 Завгосп Литюга А.В.
6.3. Протиепідемічна робота. 1. Контролювати санітарний стан приміщень, ігрових майданчиків. Постійно Завідувач Ващенко Л.В.
6.4. Санітарно-просвітницька робота. 2. Вести індивідуальну, групову роботу з батьками по санітарії та гігієні. 2. Підготувати статті для санбюлетня: · «Як допомогти дитині при головному болі»; · «Перша допомога в разі отруєння грибами»; · «Харчові отруєння». Червень Липень Серпень Завідувач, вихователі
6.5. Організація дитячого харчування. 1. Збільшити норми використання овочів, зелені, фруктів. 3.Контролювати дотримання технології приготування їжі, правил зберігання продуктів. З 01.06.2018 Постійно Завгосп Литюга А.В. Завідувач Ващенко Л.В.
Кiлькiсть переглядiв: 1108

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.